Meeldivalt tühi ruum
2019
NOVELLIKOGU, TOOMAS VINT
Kolmekordse Friedebert Tuglase novelliauhinna laureaadi Toomas Vindi järjekordne novellikogu “Meeldivalt tühi ruum” kõnetab tänase päeva lugejaid, pakkudes lugusid meie igapäevastest muredest ja rõõmudest. Kirev seltskond nii tavalisi kui ka kummalisi tegelasi püüavad iseendaga toime tulla.
Täiskasvanute mängud
2019
ROMAAN, TOOMAS VINT
“Täiskasvanute mängud” ehk Helger Tepneri triloogia koosneb kolmest eraldiseisvast varem ilmunud romaanist.
Esimene romaan “Kojamehe naine” jälgib parteiladviku perekonnas võrsunud Helger Tepneri iseseisvumist, tema mässu perekonna ja süsteemi vastu eelmise sajandi kuuekümnendatel.
1968
2018
LUULEKOGU, TOOMAS VINT
1968. aastast on möödunud pool sajandit.
Raamatu sissejuhatuses saame põgusa
ülevaate 1968. aasta keerukusest.
Vietnamis kestis sõda, Hiinas jätkus
kultuurirevolutsioon, Praha kevad purustati
tankidega, Eesti loomingulised noored
vaimustusid lillelastest, biitlitest, modernsest
kunstist ja assotsiatiivsest luulest.
Mõned kummalised naised
2014
NOVELLIKOGU, TOOMAS VINT
Te viibite kunstinäitusel, näete seal eksponeeritud aktimaale ning mõtlete, et oleks õige põnev teada maalidel kujutatud naistest nii üht kui ka teist. Raamatus „Mõned kummalised naised“ pakub kunstnik ja kirjanik Toomas Vint teile sellise erakordse võimaluse. 2014. aasta kevadel Haus Galeriis eksponeeritud aktimaalid hakkavad raamatus kõnelema ja iga naine jutustabki teile oma meeliköitva loo.
Avalikult abielust
2012
ROMAAN, TOOMAS VINT
Loovinimestest abielupaar, naine kunstnik ja mees kirjanik, kutsutakse TV-saatesse „Avalikult abielust” rääkima oma 43-aastasest kooselust. Siit saab alguse kuuekümnendate põlvkonna lugu, kus autorit huvitavad eelkõige vastuolulised hingeseisundid ja kahe tugeva isiksuse kooselu peenemad nüansid ning seda kõike vaadeldakse idabloki ajalooliselt keeruliste aegade taustal. TV-saade, kus on vanapaari räägituga meelevaldselt ringi käidud, tekitab peategelastes pingeid ja konflikte. Vanad haavad kistakse lahti ja ühtäkki pole miski enam endine …
Kunstniku elu
2011
NOVELLIKOGU, TOOMAS VINT
Kunstnikust kirjaniku Toomas Vindi kogumik „Kunstniku elu“ sisaldab jutte ja mälestusi, mille ainestik tuleneb nii meie igapäevasest elust kui ka Eesti kunstimaailmast, mida autor ise läbilõhki tunneb.
„Kunstniku elu“ on Toomas Vindi kahekümne esimene raamat.
Mäluauguga naine
2007
ROMAAN, TOOMAS VINT
Helger Tepneri triloogia kolmas raamat. Õhtust hommikuni kestev peadpööritav sündmustik leiab aset ajal enne majanduskriisi. Peategelane – kolmekümnendates aastates valgekrae – korjab maanteekraavist üles teadvusetu naise. Algab veider manipulatsioonideahel, kus peategelane muutub kummalise abielupaari mängukanniks. Saame teada, milline on Helger Tepneri ja Eesti nägu käesoleval aastatuhandel.
Topeltvalguses
2005
ROMAAN, TOOMAS VINT
Helger Tepneri triloogia teine raamat. Tegevus toimub 1988 aasta suvel. Lähivaade tookordsele tegelikkusele, ajale, kui lauluväljakul rahvas tormiliselt aplodeeris värvi vahetavatele parteibossidele. Minategelane – noor naine – saab ülemuse armukeseks. Pöördelise suve pöördelised sündmused oma eluga kimbus oleva tavalise naise silmade läbi.
Õnneliku lõpuga lood
2004
NOVELLIKOGU, TOOMAS VINT
Strukturaalne novellikogu. Ühe novelli kõrvaltegelane saab teises novellis teistsuguse loo peategelaseks. Tegelikult on need üsna rusuvate lõppudega lood, aga mis ühele õnnetuseks, see võib imelikul kombel olla teisele hoopis õnneks.
Minu abielu prostituudiga
2003
ROMAAN, TOOMAS VINT
Minu abielu oli jooksnud ummikusse. Paratamatut saab küll päevast päeva edasi lükata, aga ainult mingi piirini. Me ise ladusime palehigis ja pika aja kestel endi vahele müüri — kui otsest kujundit kasutada. Müür oli lõpuks kombatav, käega katsutav reaalsus. Olukorra kurbloolisus oligi ehk selles, et kumbki osapooltest ei tahtnud müüri tõelisusest ja selle omadustest aru saada…
Kaine kuu ja purjus päike
2001
ROMAAN, TOOMAS VINT
Valuline romaan põhjakäivast alkohoolikust. Naturalistlikud stseenid alkohooliku argipäevast. Absurdini seosetuks muutuv elu. Inimsuhete kaos ja peategelase seesmine roiskumine. Romaan pakub siiski võimalikke lootuskiiri lootusetuses. Raamat oli riikliku preemia nominent
Elamise sulnis õudus
2000
NOVELLIKOGU, TOOMAS VINT
See oleks nagu kogumik jutte ja mälestusi. Tagasivaade, mis peaks mõjuma kui tõetruu äraelatud elu kirjeldus. Tegelikult sisaldab raamat üksjagu valemälestusi, kirjaniku ohjeldamatut fantaasiat. Autor kirjeldab mõnele õigele ja teadaolevale faktile tuginedes tõetruud valet. Mälestusega mitte seotud novellides võib senisest jõulisemalt tunda metafüüsilist tasandit.
Nädalavahetusel. Mängides.
1999
ROMAAN, TOOMAS VINT
Romaan valmis enne, kui tõsielusarjad said hoo sisse. Grupp inimesi sõidab saarele, et mängides nädalalõppu veeta. Samal saarel on teisigi, kuid teiste mängude mängijaid.
Kunstnikuromaan
1998
ROMAAN, TOOMAS VINT
Romaan on justkui autori isiklik kirjanikuks ja kunstnikuks kahestumise lugu. Valus vaade Eesti kunstielule sajandi lõpuaastatel. Äratuntavaid tegelasi leidub Vindi raamatus aga nüüdki, ehkki vaid neile, kes Eesti kunstielu seestpoolt hästi tunnevad.
Lõppematu maastik
1997
ROMAAN, TOOMAS VINT
Sihi-teadlik postmoderne romaan. Ühte lugu jutustatakse kaasakiskuvalt kolmes eri võtmes. Romaan on tulvil vihjeid, tsitaate, parafraase ja äratuntavaid prototüüpe. Viimane osa on Tšehhovi „Daam koerakesega“ pastišš. Romaani teemadeks on ökoterrorism, kaasaegne kunst, loovinimese suhe kaasaega ning loomulikult Eesti elu sajandilõpul.
Naisepiinaja õnnenatuke
1996
NOVELLIKOGU, TOOMAS VINT
Novellide keskkonnaks on seekord saanud turumajanduslik Eesti. Uut moodi suhted ja uued on inimeste hingeliigutusedki. Pigem olukord kui tegelaskuju käivitab novelli.
Kojamehe naine
1995 / 2004
ROMAAN, TOOMAS VINT
Helger Tepneri triloogia esimene raamat. Romaani esimene versioon ilmus 1995, teine, uuesti läbitöötatud variant ilmus 2004.Tepneri triloogia esitab esimeses raamatus (“Kojamehe naine”) ENSV kuuekümnendaid, teises (“Topeltvalguses”) laulva revolutsiooni aastat ja kolmandas (“Mäluauguga naine”) turumajandusliku Eesti õitsenguaega.„
Kahekesi
1988
NOVELLIKOGU, TOOMAS VINT
Käesolevas novellikogus jälgib autor peamiselt inimeste mõtte- ja tundemaastikke. Ta loob vahel ebaharilikkegi olukordi, kus tegelaste hingeelu avaldub oma kummalises vastuolulisuses, kusjuures sageli puudutab ta elu neid intiimseid tahke, millest enamjaolt eelistatakse vaikida.
Suur isane kala akvaariumis
1985
ROMAAN, TOOMAS VINT
Romaan, mille sündmustik hargneb kunstimiljöös läbi kunstnikust peategelase eluprobleemide prisma, keskendub loomingulise eneseteostuse ja keskkonnamõjustuste vahelise kuldse kesktee leidmisele
Tantsud Mozarti saatel
1983
NOVELLIKOGU, TOOMAS VINT
Ahistav tegelikkus ja nõukogulik absurd on maastikud, mille taustal püüab autor tungida inimhinge sügavusse. Sedakorda vaatleb autor oma novellides ja lühijuttudes peamiselt üksildaste inimeste eraelu, pöörates erilist tähelepanu nende sisemaailmale, elades kaasa nende unistustele ja lootustele.
Väikelinna romaan
1980
ROMAAN, TOOMAS VINT
Toomas Vindi esimene romaan. Tegevus kulgeb paari päeva jooksul nimetus väikelinnas, kus leidvad aset mitmed kultuurisündmused, mis omamoodi parodeerivad riigisisest kultuuripoliitikat.
Pööre & Veeremäng
1979
NOVELLIKOGU, TOOMAS VINT
Novellikogus kaardistab autor oma eakaaslaste hingemaastikke. Seab kõrvuti vägagi eripalgelisi sisemaailmu. Selles raamatus hakkavad tekstid juba omandama metafüüsilist mõõdet.
Perekondlikud mängud
1977
NOVELLIKOGU, TOOMAS VINT
Kogumik sisaldab lühiromaani „Ringmäng“ ja kolme pikemat jutustust. Igas loos on tähelepanu keskmes mehe ja naise vahelised suhted. Kas armastus on mõiste või tunne? Kas keeruline on lihtne? Kas paljutki siin maailmas on teistsugune sellest, mida me arvame teadvat?
Kahel pool hekiga palistatud teed
1974
NOVELLIKOGU, TOOMAS VINT
See on eelkõige raamat inimsuhetest. Fantaasiamaailmad vahelduvad reaalsete elupiltidega. Unenäoline seguneb tegelikkusega. Toomas Vindi esimene raamat.